Jak najbardziej nawet w przypadkach występowania objawów rwy kulszowej można przyjść go gabinetu fizjoterapeuty, który po przeprowadzonym wywiadzie i badaniu stwierdzi czy można bezpiecznie wykonać masaż. Bardzo często mięśniowe punkty spustowe mogą dawać objawy promieniowania do kończyny dolnej, dlatego w takich przypadkach rozmasowanie tych punktów usuwa dolegliwości. Jeśli natomiast fizjoterapeuta zauważy coś niepokojącego na pewno odeśle do lekarza.
W przypadku skręcenia stawu skokowego im szybciej zaczniemy rehabilitację, tym krótszy będzie czas rekonwalescencji i szybciej wrócimy do pełnej sprawności. Od razu po skręceniu stosuje się zasadę PRICE ( Zabezpieczenie-odpoczynek-chłodzenie-ucisk-elewacja). W pierwszych dniach po skręceniu dodatkowo w gabinecie fizjoterapeutycznym możemy skorzystać z lasera punktowego, krioterapii oraz kinesiotapingu. Z czasem wdrażana jest terapia indywidualna (ćwiczenia oraz masaże).
Na pierwszą wizytę prosimy zabrać ze sobą przede wszystkim dokumentację medyczną, tj.:
Dodatkowo, żeby czuć się całkowicie komfortowo, warto zadbać także o:
Na zabiegi fizykalne nie musisz czekać w żadnych kolejkach, a na terapię indywidualną przyjmiemy Cię najpóźniej już następnego dnia!
Do zabiegów z zakresu fizykoterapii zalicza się m.in.: elektroterapię (np. jonoforeza, prądy TENS, interferencyjne), ultradźwięki, laseroterapię, lampę Sollux, krioterapię, pole magnetyczne). W celu uzyskania poprawy powinno się przyjąć min. 10 zabiegów. Zaleca się ich codzienne wykonywanie, przez około 2 tygodnie (10 dni). Dodatkowo najlepiej by zabiegi fizykalne rozpoczynać od początku tygodnia i ważne, by odbierać je codziennie (z przerwą weekendową).
Rehabilitację najlepiej rozpocząć jak najszybciej, tuż po opuszczeniu oddziału szpitalnego. Pierwsze 4-6 tygodni od operacji są kluczowe w procesie usprawniania kolana. Także nie zwlekaj, umów się już dzisiaj.
Zabiegi fizykalne stosuje się w seriach - najczęściej 10- dniowych, w niektórych przypadkach serię zabiegów możemy przedłużyć o kolejne 5 lub 10. Wskazane jest zastosowanie przerwy między seriami 6- 8 tygodni , w przypadku laseroterapii, prądów, pola magnetycznego, natomiast ultradżwięki wymagają ok. 3 miesięcy przerwy.
Masaż kobiet w ciąży budzi wiele kontrowersji zarówno wśród masażystów, lekarzy oraz samych przyszłych matek. Nie ma jednak żadnych przesłanek medycznych, które potwierdzałyby szkodliwość odpowiednio dobranego masażu dla przebiegu ciąży fizjologicznej. Masaż kobiet w ciąży może przynieść wiele korzyści dla zdrowia, samopoczucia, a także urody przyszłej mamy. Istnieją oczywiście przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu, są to m.in. wszelkie stany zagrożenia poronieniem, krwawienia z dróg rodnych, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, skazy krwotoczne, choroby serca, stany patologiczne ciąży , takie jak łożysko przodujące czy przedwczesne odklejanie się łożyska, wewnątrzmaciczne zaburzenia rozwoju płodu. Dobrze, żeby przyszła mama ,zamiar skorzystania z masażu skonsultowała z lekarzem prowadzącym jej ciążę. Ważne również jest , aby masażysta wykonujący zabieg posiadał odpowiednie kwalifikacje, wiedzę na temat fizjologii i patologii ciąży , a także znał specjalne techniki masażu , które mogą być wykonywane u kobiet w ciąży.
Wypełnij formularz i rozpocznij procedurę rejestracji pobytu w naszym centrum rehabilitacyjno-opiekuńczym.
Sprawdź termin
ul. Gdańska 17A
84-230 Rumia
Tel. 693 344 090
Tel. 58 771 47 40
rehabilitacja@salubre.pl